Przejdź do głównej zawartości

Technologie i trendy

Technika i technologia szybko się rozwija, dlatego technologie i aktualne trendy to kluczowe tematy, które przyświecały targom, których partnerem w bieżącym roku była Polska. Zaledwie parę spośród nich okaże się posiadać szczególny wpływ na zrewolucjonizowanie produkcji, a w konsekwencji całej gospodarki.

Dzisiejsza gospodarka mierzy się z wieloma wyzwaniami. Niegdyś odpowiedzią na te problemy były działania rządów. Obecnie istotniejszy nacisk na ich rozwiązanie mają technologie, bowiem to one faktycznie rozwiązują dużo naszych problemów, mimo, że jako mieszkańcy przeważnie nie jesteśmy tego świadomi. Technologie, jakie ulepszą tę gospodarkę w najbliższym ćwierćwieczu są opisane poniżej.

Przemysł to nie tylko narzędzia. To wielki organizm, który powinien ze sobą współgrać. Samo wprowadzenie sensorów, jakie to będą zbierały dane, albo zakup maszyny przechwytującej dane o postępie produkcji to znowu za mało, jeżeli absolutnie nie będziemy stosować tych przechowywanych informacji do faktycznego usprawnienia przebiegów. Zatem niezbędne jest ustalenie komunikacji pomiędzy urządzeniami, a potem przy zastosowaniu aplikacji jak również analizy przetworzenie informacji w odpowiedni sposób i zapewnienie rzetelnych informacji, co zrobić, aby ulepszyć produkcję danego artykułu bądź chodzenie fabryki. To zachowanie wymaga jednak odpowiednich mocy obliczeniowych, zatem włączenie do tego systemu przetwarzania w chmurze pozwala zapewnić płynność takiego toku. Nie jest to jednak przyszłość, i rzeczywistość. Taki system został już wdrożony . Przy pomocy niemu szef fabryki lub innego przedsiębiorstwa może otrzymywać czytelne dane o koniecznych zmianach np. na urządzeniu mobilnym. Trzeba mieć świadomość, że jest to finalny efekt przebiegu produkcji, który dzieje się poza naszym wzrokiem, oraz który to wykonują właśnie urządzenia, aplikacje oraz chmura.

Technologia ta zrobiła się podstawą całej rewolucji przemysłowej jak również gospodarczej. Teraz wszystkie przygotowywane technologie przemysłowe, i nie tylko, oparte są o Sieć www rzeczy. Zawdzięczając niej realne jest połączenie tych obszarów jak rozwiązania mobilne, przetwarzanie w chmurze, czujniki, analityka oraz cyberbezpieczeństwo. Taką metodą informacje jak i inne procesy są wymieniane pomiędzy tymi rejonami, zawdzięczając temu powstają kompatybilne platformy technologiczne. Jest to zwłaszcza przydatne w przemyśle, gdzie często funkcjonuje kilka niezależnych systemów.

Mimo, że jest obecna w naszym świecie od parunastu lat, to stan jej zastosowania nie jest ciągle tak znaczny. W Polsce w pełni skomputeryzowanych jest jedynie piętnaście procent fabryk, mimo że automatyzacja to podstawa we wdrożeniu innowacyjnych zmian w sektorze. Automatyzacja poszła jednak dalej i umieszczone w powiązaniu z Internetem rzeczy zapewni jeszcze szybsze wykonywanie produktów i wysyłanie ich do użytkowników.

Take rozwiązanie technologiczne okaże się konieczne nie tylko w przemyśle, a również w budownictwie, centrach przetwarzania informacji, sieciach energetycznych albo chociażby w naszych domkach.

Czytaj dalej.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przemysl i automatyzacja

Przebieg automatyzacji Przemysł wysokiej technologii to gałąź która wykorzystuje najbardziej nowoczesne dokonania tak techniczne i również naukowe, wykorzystanie ich jest widoczne w procesie produktu albo w samym produkcie. Wśród tych gałęzi można wypisać przemysł lotniczy, przemysł motoryzacji i także przemysł biotechnologii. Profesjonalista i równocześnie też doktor Uniwersytetu Białostockiego Julian Roś którego główna profesja to naukowiec zapewnia jakoby aktualnie przemysł przetwarza bardzo dużą ilość środków, niesamowicie kluczowe jest dysponowanie gigantycznych nakładów pieniężnych na badania naukowe. Za pośrednictwem sporych progresów konieczny jest proces automatyzowania a także komputeryzacji działań. Specjalista i również dyplomant Uniwersytetu Łódzkiego Gerard Korzeniec dla którego główny fach to technik jest zdania, iż proces automatyzacji niesamowicie szybko neutralizuje koszty, jest powodem wzrostu elastyczności i także otwiera kompletnie nowoczesne rynki zbytu. Z danych

Jak funkcjonuje falownik

Jak funkcjonuje falownik? Rozwój przemysłu - automatyzacji procesów technologicznych spowodował gwałtowny rozwój technologii kierowania silników. Jeszcze kilkanaście lat temu falowniki były rzadko spotykanymi systemami automatyki przemysłowej, przeznaczone do rozruchu silników stosowano przełączniki gwiazda-trójkąt lub zwykłe softstarty i szybkość obrotową regulowano przy wykorzystaniu różnego wariantu przekładni, od pasowych tzw. chyżozmianów lub wariatorów, poprzez przekładnie planetarne a kończąc na skomplikowanych przekładniach hydrokinetycznych. Dzisiaj falowniki są szeroko powszechnymi systemami automatyki, wpływ na to ma nie tylko postęp inżynierii i technologi a ponadto niska cena przemienników częstotliwości, które można kupić na stronie falowniki-sklep.pl . Wynika to nie tylko z niskiej sumy takich urządzeń, jednakże przede wszystkim z wyszukiwania oszczędności energii elektrycznej, automatyzowaniu procesów technologicznych oraz z jej intensywnego rozkwitu technologii napędow

Eura Drives seria E800 - tanie, proste w obsłudze i wydajne.

Falowniki Eura Drives z serii E800 to urządzenia stworzone z myślą o aplikacjach dla maszyn przepływowych, wodno-kanalizacyjnych i HVAC. Co sprawia, że zostały przewidziane potrzeby i uwzględnione wymagania specjalnie dla pracy przy takich aplikacjach. Dostępne są wersje 1 lub 3-fazowe. Różnią się również obudową. Wszystkie, których stopień mocy nie przekracza 22kW posiadają plastikową, a te przekraczające 30kW zabezpieczone zostały metalem. Materiały, z których wykonano ochronę ich wnętrza, odporne są na zarysowania i uszkodzenia. Szczelność wynosi IP20. Zaprojektowane zostały niewiarygodnie estetycznie oraz solidnie. Ich konstrukcja jest niebywale prosta, a co za tym idzie, obsługa tych przetworników nie powinna nikomu sprawiać trudności. Falowniki Eura Drives z seriiE800 posiadają wbudowany tranzystor hamowania, sterowanie skalarne, filtr przeciwzakłóceniowy EMC, regulator PID, komunikacja RS-485 z protokołem MODBUS, pamięć i licznik wystąpienia błędów, przeciążalność 120%, f